Úvodem...

logo Condor

Táborové stany, hangáry a další...

Hned na začátku musíme upozornit, že na tomto místě nehovoříme o stanech turistických, ale výhradně táborových nebo historických. Jsou to tolik potřebné velké stany - hangáry, jejichž úloha na táborech je nezastupitelná a které většině oddílů již dosluhují. Dále tu najdete teepee v několika velikostech včetně linningů a přislušenství a samozřejmě i plachty na klasické podsadové stany, které jsou tak specifické pro český skauting i táboření obecně. Firma Condor tak doplňuje sortiment pro nejrůznější použití na táborech.
Na zakázku se vyrábí nejen stany na dřevěnou podsadu v atypických rozměrech, ale i stany na kovové konstrukce nebo plachty na kuchyně, předsíně k přívěsům, repliky historických stanů apod - stačí nákres nebo plánek s uvedením rozměrů.

Použitý materiál je stanovka ve vodoopudivém a fungicidním provedení. Stanovka 300 g/m2 je bavlněná a je určena pro běžné použití. Z ní jsou také šity všechny stany v základním provedení. Stanovka 400 g/m2 je ze směsi bavlna/polyester a svým charakterem je určena pro náročné dlouhodobé používání. Stany ušité z této stanovky jsou však přibližně o 25% dražší.

Turistické stany

Ty jsme tu původně nenabízeli, jenže zákon poptávky začal fungovat a stáli jsme před otázkou, na jaké turistické stany - z toho ohromného množství na trhu - se orientovat. Byl proveden menší průzkum, ve kterém byly stanoveny priority: co nejlepší poměr ceny k užitné hodnotě stanu, možnost servisu a náhradních dílů a vhodnost sortimentu pro nejčastější zákazníky, kterými jsou skautské oddíly. Ve všech bodech se nám jevila nejlepší tuzemská firma JUREK S+R, jejíž výrobky tu nyní nabízíme.
Sekce turistických stanů je poněkud rozsáhleji členěna a veškeré další informace - jako použitý materiál, barvy ap. - si přečtete přímo v ní. Turistické stany jsou rovněž nabízeny za stejné ceny, jako je prodává výrobce. Navíc ale pro skautské oddíly a střediska máme další motivaci: je-li faktura vystavena na skautské středisko s právní subjektivitou (tzn., že má přiděleno IČO), poskytujeme u turistických stanů (ale opravdu jen u nich) slevu 5%!

Počet přístupů na tyto stránky od 25.11.2003:  [CNW:Counter]